Кафедра інформатики і кібернетики починає свою історію з далекого 1979 року. Саме в цьому році була створена предметна комісія з ТЗН, фізики та математики. Протягом 34 років активного функціонування предметна комісія перетворилася на кафедру інформатики і кібернетики.
Повноцінному виконанню навчального плану сприяє науково-дослідна робота як професорсько-викладацького складу, так і студентів. Викладачі кафедри постійно беруть участь у наукових конференціях, мають більше 300 публікацій, 50 авторських посвідчень і патентів на винаходи і методичні розробки.
Наукова робота проводилась в напрямку фундаментальних (теоретичних) і практичних досліджень відповідно до пріоритетних напрямів наукових досліджень в області інформаційних технологій та наукових спеціалізацій викладачів, а саме: комп’ютерна підтримка самостійної роботи студентів, методичні основи застосування електронних навчальних засобів, мережеві технології розробки та використання електронних підручників. На кафедрі ведуться дослідження з математичного моделювання, розробляються комп'ютерні та мережні технології для використання в навчальному процесі, в тому числі для дистанційного навчання.
Важливим завданням науково-педагогічних працівників кафедри інформатики і кібернетики є стимулювання науково–пошукової творчості студентської молоді. На кафедрі проводиться робота щодо виявлення обдарованих студентів, які займаються науковою роботою, розширюють свій кругозір, беруть участь в наукових конференціях університету та міст України.
Кафедра кілька років поспіль виступає організатором щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань теорії і методики навчання інформатики і математики «Нові інформаційні технології в освіті та природничо-математичних науках», за результатами якої випускає збірки наукових праць.
Кафедра є одним із видавців наукового рецензованого журналу "Ukrainian Journal of Educational Studies and Information Technology" (ISSN 2521-1234)
Журнал публікує змістовні статті, які ґрунтовно презентують результати досліджень щодо обговорення теорії і практики освіти й інформаційних технологій, а також створює відкритий майданчик, який задовольняє потреби наукової спільноти у отриманні нової інформації.
Наказом МОН України від 5 квітня 2007 року № 282 було затверджено створення мережі регіональних центрів з розробки та впровадження електронних засобів навчання для вищих педагогічних навчальних закладів. На базі університету було створено Регіональний центр з розробки, впровадження та апробації електронних підручників. В розробці електронних підручників беруть участь викладачі кафедри, автори підручників та навчальних посібників. Співробітниками регіонального центру та викладачами кафедри було створено понад 30 електронних підручників з біології, інформатики, географії, історії, математики, української літератури. Керівник центру доктор технічних наук, професор кафедри інформатики і кібернетики Єремєєв В.С.
Професійна освіта (Комп’ютерні технології)
Освітня програма: Бакалавр
Комп’ютерні науки та інформаційні технології
Освітня програма: Бакалавр, Магістр
Середня освіта. Інформатика
Освітня програма: Бакалавр, Магістр
Технік-програміст, фахівець з інформаційних технологій, фахівець з розроблення комп'ютерних програм, фахівець з комп'ютерної графіки (дизайну), фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення, інженер-програміст, науковий співробітник
Здійснювати викладацьку, навчально-виховну, науково-методичну й організаційно-керівницьку діяльність в системі освіти України
Розробляти корпоративні сайти, веб-сервіси, ігри, десктопні та серверні програми, високонавантажені системи, операційні системи; програмувати роботів та мікроконтролери; налагоджувати комп’ютерні мережі; тестувати програмне забезпечення; здійснювати наукове дослідження у галузі ІТ
Мови програмування, програмні продукти, технології
Python, С/С++/C#, Java, 1С, Пролог; Oracle, MySQL, Microsoft Windows, Office, Linux, Unix, Visual Studio, Eclipse, NetBeans, IDLE, Anaconda, GIMP, Adobe Photoshop; веб-технології (PHP/ MySQL/ HTML/ JavaScript/CSS/JQuery) тощо.